Tepelná čerpadla typy

Tepelná čerpadla pro každého

Posted on: Leden 4, 2011

Tepelná čerpadla se často instalují v nové výstavbě. Pokud vybereme vhodný typ tak tepelné čerpadlo také může nahradit stávající kotel s nevyhovujícími parametry.

Výjimečný výkon a úspory energie jsou hlavní důvody, proč si z topných systémů pořídit tepelná čerpadla. Princip tepelných čerpadel spočívá v odčerpávání venkovního tepla. To se odebírá vždy buď ze země, vzduchu nebo vody.

Tepelná čerpadla země voda

Tento typ tepelného čerpadla získává teplo ze země. K tomu slouží hloubkový vrt, hluboký několik desítek metrů nebo zemní kolektor. Kolektor je výkop v hloubce zhruba 1 metr (minimálně nezamrzne hloubce) a dlouhý několik desítek metrů. Na dno výkopu (případně do vrtu) se položí plastové hadice s chladící kapalinou, která potom odvádí ze země teplo. Vlastní tepelné čerpadlo je instalováno v domě podobně jako kotel. Napojuje se na rozvod klasického nebo podlahového topení a součastně může být připojeno na zásobník teplé užitkové vody

Tepelná čerpadla země voda jsou velmi výkonným druhem vytápění vhodný pro všechny nemovitosti.

Tepelná čerpadla vzduch voda

Na rozdíl od typu země/voda nepotřebuje vrt. Odčerpává teplo z venkovního vzduchu. Podle způsobu konstrukce existují venkovní a vnitřní typy. Vnitřní konstrukce tepelného čerpadla vyžaduje pouze přívod a odvod vzduchu pomocí roury. Zpracovává se totiž pouze venkovní vzduch.

Přenos tepla – topení probíhá klasicky pomocí podlahového vytápění nebo radiátorů.

Tepelná čerpadla vzduch voda jsou variabilní a mají velmi jednoduchou instalaci. Díky nižší ceně, kvůli absenci zemních prací jsou jedním z nejpoužívanějších typů tepelných čerpadel.

Další typy tepelných čerpadel

Vzduch vzduch – od tepelného čerpadla vzduch voda se liší pouze tím, že vytápí přímo teplým vzduchem. V domě musí být instalovány vzduchotechnické rozvody.

Voda voda – teplo se odebírá vodě. Toto tepelné čerpadlo je náročné na dostatečně vydatný vlastní zdroj vody.

www.tepelne-cerpadlo.com


Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: